Teddy - Coton de Tuléar

15:02 23.9.2019 | O webu | Mapa webu | RSS kanál |

O Teddym

O kom tento web vlastně je:

Tedík se oficiálně jmenuje Brutus Chundelaté kouzlo a narodil se 21.2.2007 ve Starém Plzenci. Teddy je představitelem méně známé rasy - Coton de Tuléar.

Miláčkem rodiny byla fenka karelského medvědího psa Assinka ( Assi od Starých dubů). Když jí byly 3 roky, začala jsem s ní cvičit agility, ale nebylo to jaksi ono. Assi je vedena spíše jako pes lovecký a taky má hold svého páníčka – mého taťku. Proto dvojice já + Assi nebyla pro parkur zrovna ideální.

Zatoužila jsem proto po vlastním pejskovi, abych já byla jeho páníčkem, abychom tvořili tým. Takovém pejskovi, který by mohl být v domě, aby Assinka měla dvůr a zahradu pro sebe. Takovém, aby neměl podsadu a tudíž nelínal. Takovém, který by měl předpoklady k výcviku agility, byl přátelský k lidem... Požadavků bylo hodně.
Po hodinách surfování na internetu vhodného kandidáta představoval cotonek, zvaný též bavlníček.

Že jsem si nakonec vybrala Tedíčka, opravdu nelituju. Naopak. To malé bílé chundelaté stvoření si oblíbilo celou rodinu a ona na oplátku jeho.

Aktivně se věnujeme agility - už od štěňátkovského věku jezdíme do Sezemic na cvičák, zúčastnili jsme se několika neoficiálních závodů a dnes jezdíme na ty oficiální. Běháme v kategorie SA2.

Baví nás také dogdancing. Naučené cviky a sestavičky s někdy menším a někdy větším úspěchem předvádíme na soutěžích a různých předváděcích akcích. Už jsme ale stáli i párkrát na bedně. Podařilo se nám složit zkoušky Htm1, F1 a DwD1.

Co Tedíka nadchlo je frisbee . Využívám ho však jen jako odměnu za cvičení či k vybití přebytečné Tedíkovi energie.

Ze sportovní kynologie máme složeny zkoušky ZOP a ZZO a občas vyrazíme na soutěž malých plemen.

Nyní objevujeme kouzlo obedience.

Zkoušeli jsme i flyball. Honba za tenisákem se Tedíkovi evidentě líbila.

Tedíka jsem nenechávala uchovnit, ale potřebná zdravotní vyšetření splnil - PRA a luxace patelly je v obou případech negativní.

- XHTML 1.0 Strict valid | © Hubert Dostál | 2007 -